Senior Leadership

Coming Soon.jpg

Hina Shah

Headteacher

Whole school leadership and standards, Designated Safeguarding Lead, Health and Safety, School Visits Lead, Fire Warden

Scott McKenna

Deputy Head

Assessment and Curriculum, Deputy Child Protection Officer, Fire Warden, Extra Curricular Provision, Children and Family Centre Lead

Coming Soon.jpg

Sarah Drummond

Assistant Headteacher: Inclusion Manager

Inclusion, Behaviour and Attendance, LAC Lead, Deputy Child Protection Officer, Fire Warden, Music Coordinator

IMG_8123.JPG

Adell Horbury

Assistant Headteacher

Year 6 Lead Teacher, CPD Lead, Maths subject leader, Acting P.E. Lead, Deputy Child Protection Officer, Fire Warden

Iyke.jpg

Iyke Igbokwe

School Business Manager

Finance, Office Management, Health and Safety, Premises, School Visits Coordinator, Fire Warden, Deputy Child Protection Officer

 
 

Teachers

download+(1).jpg

Sheree Oliver

6 Purple

 Subject Leader for Computing & e-safety Officer

 

Picture Coming soon2.jpg

Clay Greeley

6 Orange

gaby.jpg

Gaby Wilson

5 Purple

team-2.jpg

Fiona George

5 Orange

download+(1).jpg

Carmen Haidau

4 Pink

Subject Leader for Religious Education

download (1).jpg

Ander Arenaza

4 Aqua

IMG_7990.JPG

Alex Higgins

3 Amber

Subject Leader for Modern Foreign Languages

 

 

download+(1).jpg

Marta Lopez-Torres

3 Green

Coming Soon.jpg

Susan Wood

2 Jade

Subject Leader for Science, Subject Leader for Design and Technology, Senior Management Team

download+(1).jpg

Julie Roberts

2 Jade

Marketa Fojtaskova

2 Lavender

Subject Leader for Ethnic Minority Achievement, International Links, Humanities, Senior Management Team

 
Coming Soon.jpg

Vanessa Robson

1 Indigo

 

download (1).jpg

Laura Thistlethwaite

1 Red

Coming Soon.jpg

Denise Richardson

Reception Blue

Senior Subject Leader for Early Years and Foundation Stage, Manager of the Two Year Old Programme, Senior Management Team, Fire Warden

 

Nimah O’Malley

Reception Lime

Aziza Kassim

Nursery

Subject Leader for Pupil Voice & Staff Governor

 

 

download+(1).jpg

Andrea Varga

HLTA, Trained First Aider, PPA, Intervention Groups

IMG_8025.jpeg

Jacques Moza Onyendje

HLTA, Trained First Aider, PPA, Intervention Groups

download+(1).jpg

Shelley Shapir

HLTA, Trained First Aider, PPA, Intervention Groups, Librarian

Yusuf Goolam-Hossen

PPA, Part Time

 

TEACHING ASSISTANTS

Farzana Oza
Zeba Ghanchi
Samina Tahlilkar
Louise Harrop
Alex Gloria
Minoo Ezatpanah-Fard
Vaiko Pihelgas
Linda George
Yasemin Gunes
Abdul Khan
Zahra Halane
Karolina Kolba
Lorraine Finegan

LEARNING MENTORS

Arta Carkaxhiu
Yvonne Austin

SPECIAL NEEDS ASSISTANTS

Shaniece Edgeworth
Emre Dasikan
Vida Gyeabour
Monica Novak

ADMINISTRATION/SITE

Shenelle Burnett
Ayesha Begum
Kaja Pecnik

SMSAs

Efe Emueje
Marjan Mirbagheri
Rahena Bibi
Shazia Khan
Sylvia Aldred

Kitchen Staff

Jose DeSousa            
Grace Twum
Maryan Barre
Fahma Shirwa
Nafisha Makarally

Children and Family Centre

Sayera Ayazi
Sheila St Catherine
Tania Marsh
Mimoza Peci

AFTER SCHOOL CLUB

Yvonne Austin
Louise Harrop
Jacques Moza Onyendje
Vaiko Pihelgas

Breakfast Club

Efe Emueje
Marjan Mirbagheri

Cleaning staff

Juliette Asiedu            
Ragip Berisha
Rebecca Mensah